80 defibrylatorów zadba o zdrowie Łodzian

Autor: Dominik Krzysztofowicz / 01.12.2017
W samorządach
W kilkudziesięciu punktach w całej Łodzi pojawią się defibrylatory, które w razie konieczności będą mogły być użyte do ratowania życia. 80 defibrylatorów miasto zakupiło w ramach realizacji jednego z projektów zgłoszonych przez mieszkańców do budżetu obywatelskiego.

Łódzcy urzędnicy chwalą się, że projekt zakupu defibrylatorów jest pierwszym tak dużym i tak innowacyjnym projektem w skali kraju i jednym z największych w Europie.

Defibrylatory są w stu procentach bezpieczne i łatwe w obsłudze. - Dzięki decyzji łodzian podjętej w ramach budżetu obywatelskiego, Łódź stanie się najbezpieczniejszym miastem w Polsce w kontekście osób wymagających pilnej reanimacji czy resuscytacji. - mówi radny Adam Wieczorek.

Defibrylatory docelowo znajdą się w domach pomocy społecznej, stacjach przesiadkowych, krańcówkach, posterunkach straży miejskiej, domach kultury, stadionie miejskie i obiektach MOSiR, czyli miejscach, w których m.in. odbywają się imprezy masowe, gdzie w dużej liczbie pojawiają się mieszkańcy i gdzie może zdarzyć się sytuacja wymagająca reakcji.

 

Defibrylatory wraz ze skrzynkami i specjalnymi oznaczeniami pojawią się w różnych miejscach Łodzi do końca marca. Przeszkolonych zostanie 400 pracowników jednostek miejskich, by w razie potrzeby potrafili szybko podjąć akcję reanimacyjną.

Dziś (1 grudnia) w łódzkim magistracie zaprezentowano, jak w razie potrzeby użyć nowoczesnego aparatu do ratowania życia.

Podziel się!

Aby dodać komentarz, zaloguj się.