Centrum Aktywności Lokalnej powstaje w Szczecinie

Autor: Justyna Kamińska / 11.06.2019
W samorządach
Przy ul. Krzemiennej i Sąsiedzkiej w szczecińskich Podjuchach budowane jest Centrum Aktywności Lokalnej. Ma integrować mieszkańców osiedla i być miejscem, w którym tętnić będzie życie kulturalne, sportowe i edukacyjne. Inwestycje realizuje TBS Prawobrzeże.

Budowa Centrum jest już zaawansowana. Wykonano stan surowy budynku, dach, sieci i przyłącze zewnętrzne. Trwają prace związane z montażem okien, układaniem instalacji elektrycznej i sanitarnej. Wykonywane są także podbudowy pod parkingi oraz chodniki.

 

Całość ma być zakończona jesienią tego roku. Inwestycję w imieniu miasta realizuje TBS Prawobrzeże. W sierpniu 2018 r. spółka przekazała plac budowy firmie EXPERT z Dolic. Budowa CAL wraz zagospodarowaniem terenu  kosztuje ok 10 mln zł.

 

Dzięki budowie centrum mieszkańcy w różnym wieku będą mieli przestrzeń do aktywnego wypoczynku. Odbywać się tam będą wydarzenia kulturalne, sportowe i edukacyjne. W CAL znajdą się m.in: scena kameralna z widownią na 200 osób,  pracownie tematyczne (muzyczna, plastyczna, tańca i baletu), sala gimnastyczna, sala konferencyjna i pomieszczenia biurowe, przestrzeń gastronomiczna wraz z kawiarenką.

 

Teren wokół także będzie zagospodarowany. Na zewnątrz znajdzie się scena z miejscami do siedzenia dla ok. 100 osób, ścianka wspinaczkowa dla dzieci, ogródek kawiarniany itp.

Podziel się!

Aby dodać komentarz, zaloguj się.