W samorządach

Elektroniczna rezerwacja boisk

Aby ułatwić korzystanie z obiektów sportowych samorządy tworzą elektroniczne systemy rezerwacji. W ten sposób każdy mieszkaniec, nie wychodząc z domu, może zarezerwować obiekt i skorzystać z niego w wybranym terminie.

Teraz łatwiejszy dostęp do gminnych hal sportowych Mieszkańcy będą mieli mieszkańcy Radzymina. Miasto właśnie uruchomiło internetowy system ich rezerwacji.

Zainteresowanie sportem z roku na rok się zwiększa. Świadomość jego znaczenia w codziennym życiu wzrasta, a dbanie o kondycję fizyczną stało się elementem naszej kultury. To z kolei przekłada się na liczbę powstających obiektów sportowych i frekwencję na nich. Ważne staje się więc budowanie wygodnych systemów zarządzania boiskami, halami sportowymi. Niektóre samorządy decydują się na wdrożenie elektronicznego systemu rezerwacji, prostego w obsłudze i intuicyjnego.

 

Taki system ruszył właśnie w Radzyminie. Na stronie www.bazasportowa.radzymin.pl można już rezerwować gminne hale i sale sportowe. Elektroniczny kalendarz rezerwacji i udostępnianie hal prowadzi Radzymiński Ośrodek Kultury i Sportu. Dzięki temu będzie łatwiej zarezerwować obiekt dla amatorskich grup sportowych czy zorganizować zajęcia pozaszkolne. Wynajem sal jest odpłatny, ale są zniżki dla posiadaczy Radzymińskiej Karty Mieszkańca, a także dla firm i organizacji społecznych z terenu gminy.

 

W samym  Radzyminie  działa wiele stowarzyszeń, klubów i grup sportowych, które potrzebuję dostępu do obiektów sportowych, aby trenować i rozwijać swoją działalność. Nowy model zarządzania bazą sportową, wprowadzony przez Gminę Radzymin i przygotowany przez Radzymiński Ośrodek Kultury i Sportu (ROKiS), pozwala w prosty i szybki sposób sprawdzić dostępność i zarezerwować salę sportową. Korzystanie z obiektów jest odpłatne, ale ROKiS oferuje zniżki dla mieszkańców z Radzymińską Kartą Mieszkańca, a także dla organizacji pozarządowych i firm, działających na terenie gminy Radzymin.

 

– Udostępniliśmy system, dzięki któremu jest dużo łatwiej zorganizować pozaszkolne zajęcia sportowe czy wynająć obiekt sportowy. Nowy model dostępności sprzyja dalszemu rozwojowi sportu i aktywności fizycznej w naszej gminie – powiedział Krzysztof Chaciński, burmistrz Radzymina. – Do niedawna hale przy szkołach nie były w pełni wykorzystywane poza godzinami zajęć szkolnych, a potrzeby sportowe mieszkańców stale rosły. Jestem pewien, że lepsza dostępność obiektów sportowych przyniesie nie tylko wiele korzyści społecznych i zdrowotnych, ale też przyszłe sukcesy sportowe.

 

W sumie w ramach elektronicznej rezerwacji dostępne są boiska i hale sportowe zlokalizowane w czterech placówkach w Radzyminie. Wszystkie są czynne w godzinach 8-22 od poniedziałku do piątku oraz w zależności od potrzeb w soboty i niedziele. W systemie on-line można sprawdzić dostępne godziny i ceny (sam kalkuluje koszt wynajmu). Kryte pomieszczenia sportowe są dostępne za opłatą, natomiast wejście na boisko w Ciemnem pozostaje nieodpłatne. - Już dziś wiemy, że dzięki nowemu modelowi możemy w 100 procentach zaspokoić potrzeby obecnie działających na terenie naszej gminy klubów sportowych - mówi Marek Zalewski z ROKiS, odpowiedzialny za system zarządzania obiektami sportowym.

 

Krzysztof Chaciński

burmistrz Radzymina

Poprzez system bonifikat chcemy promować działalność klubów sportowych z terenu naszej gminy, które organizując swoje zajęcia, realizują zadania publiczne w obszarze sportu. Liczę na to, że dostępność hal będzie prowadziła do rozwoju różnych dyscyplin sportowych, a zwłaszcza całorocznych dyscyplin halowych.

 

Jakub Kosowski

dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Lublina

Panel Obiektów Sportowych powstaje, aby skoordynować aktywności placówek, od samej prezentacji, po możliwość zarządzania rezerwacjami i kontaktu z klientami. Podstawowym celem elektronicznego systemu rezerwacji jest zebranie w jednym miejscu i udostępnienie mieszkańcom wszystkich obiektów, którymi dysponuje Lublin. Do systemu wprowadzono już około 100 obiektów w następujących kategoriach: basen, boisko, hala, orlik, sala gimnastyczna. Można je wyszukiwać ze względu na różne parametry, np. lokalizację czy dzielnicę. Planowany termin uruchomienia panelu to jesień 2018 r. System będzie dostępny dla wszystkich mieszkańców Lublina.

 

Klaudiusz Kandzia

burmistrz Kalet

Wykonanie systemu zostało zlecone osobie, która tworzyła nową oficjalną stronę miasta. System nadzoruje pracownik urzędu w ramach zakresu obowiązków, nie jest to zajęcie czasochłonne. Koszt wdrożenia systemu to 800 zł. Takie rozwiązanie jest wielkim udogodnieniem dla mieszkańców, którzy korzystając z komputera czy telefonu komórkowego, mogą sprawdzić dostępność obiektów sportowych i je zarezerwować. System działa sprawnie i praktycznie bezawaryjnie, mieszkańcy są zadowoleni, a koszty wystąpiły jedynie na etapie wdrażania systemu.

Aby zapewnić prawidłowe działanie i wygląd niniejszego serwisu oraz aby go stale ulepszać, stosujemy takie technologie jak pliki cookie oraz usługi firm Adobe oraz Google. Ponieważ cenimy Twoją prywatność, prosimy o zgodę na wykorzystanie tych technologii.

Zgoda na wszystkie
Zgoda na wybrane