Fabryka Wody powstaje w Szczecinie

Autor: Justyna Kamińska / 06.03.2018
W samorządach
Baseny, zjeżdżalnie, strefa saun, plaża i tarasy wypoczynkowe – to tylko niektóre atrakcje, z których będzie można skorzystać podczas zabawy w Fabryce Wody. Miasto złożyło właśnie wniosek o pozwolenie na budowę szczecińskiego Aquparku. W połowie tego roku ogłoszony zostanie przetarg na wykonawcę prac budowlanych, które rozpoczną się na przełomie roku 2018 i 2019. Sama budowa potrwa blisko dwa lata.

W ramach inwestycji powstanie hala basenowa wyposażona m.in. w duży basen rekreacyjny, basen sportowy, brodziki dla dzieci, wodny plac zabaw oraz zjeżdżalnie a także wiele innych atrakcji. Przewidziana została również strefa relaksacyjna VIP oraz strefa wypoczynkowa z basenem typu „infinity pool” z przelewem w postaci wodospadu. Obiekt posiadać będzie ponadto strefę wellness oraz strefę rozrywkową. Planowane saunarium będzie jednym z największych w Polsce. Przewidziane zostały również punkty gastronomiczne. Na zewnątrz obiektu powstanie zespół basenów zewnętrznych z dużym basenem rekreacyjnym, plażą, lodowiskiem oraz tarasami wypoczynkowymi.

 

Oprócz walorów rozrywkowych i zabawy w basenach i zjeżdżalniach, w Fabryce Wody będzie można się również czegoś nauczyć. Eksperymenty z fizyki, chemii i biologii uzupełnią rozrywkową ofertę Aquaparku. Koszt budowy szczecińskiego Aquaparku wraz z wyposażeniem części wodnej to 123 mln zł.

Podziel się!

Aby dodać komentarz, zaloguj się.