Koleją do kultury

Autor: Justyna Kamińska / 04.03.2019
W samorządach
Jazda pociągiem to nie tylko podróż do szkoły czy pracy. To także świetny wybór na przykład na weekendową wycieczkę do interesujących kulturalnie miejsc na Mazowszu, ale też na Pomorzu. Każdy kto ma bilet na pociąg Kolei Mazowieckich może skorzystać z atrakcyjnych zniżek na spektakle, wystawy i inne wydarzenia kulturalne!

Właśnie ruszyła kolejna odsłona akcji „Koleją do Kultury”, w ramach której, każdy kto ma bilet na pociąg Kolei Mazowieckich może skorzystać z atrakcyjnych zniżek na spektakle, wystawy i inne wydarzenia kulturalne!

– W ten sposób zachęcamy do podróży Kolejami Mazowieckimi, a przy okazji dajemy możliwość odwiedzenia placówek kulturalnych po okazyjnej cenie. Cieszę się,  że w akcję włączyły się nie tylko mazowieckie instytucje. Naszym partnerem jest Pomorze, na które warto się udać, korzystając z usług samorządowego przewoźnika – zachęca marszałek Adam Struzik.
 

Oferta kulturalna Mazowsza jest bardzo bogata. Samorząd województwa nadzoruje działalność około 30 instytucji kultury – muzeów, skansenów, teatrów czy bibliotek. Są one regularnie modernizowane i wyposażane, a prezentowane w nich ekspozycje przyciągają kreatywnością. W akcję  „Koleją do Kultury” włączyło się już kilkanaście instytucji kultury. Wśród nich są m.in. Mazowiecki Instytut Kultury, Muzeum Niepodległości i Stacja Muzeum w Warszawie, Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej, Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” i Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu, Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku, Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego, Europejskie Centrum Artystyczne im. F. Chopina w Sannikach oraz wiele innych.
 

Zasady promocji są bardzo proste – wystarczy zachować bilet na dowolny pociąg Kolei Mazowieckich i okazać go w placówce kultury, do której się udajemy. Bilet gwarantuje wejście na spektakl, koncert bądź do muzeum po specjalnej zniżkowej cenie.
 

Podziel się!

Aby dodać komentarz, zaloguj się.