Legnica: Legnickie Dni Smart City

Autor: Materiał promocyjny / 28.08.2019
W samorządach
Prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski zaprasza przedstawicieli miast, gmin, biznesu i przedsiębiorców z całego kraju do udziału w Legnickich Dniach Smart City, które odbędą się w naszym mieście 3 i 4 października br.

Złożą się na nie: Konferencja „Smart City – Mobilność Miejska” (3 października 2019 r.) oraz Seminarium „ITS – wdrożenie i do dalej?” (4 października 2019 r.).


Konferencja (3 października) będzie forum wymiany wiedzy, doświadczeń i dobrych praktyk pomiędzy samorządami, przedsiębiorcami i biznesem oraz prezentacją najnowszych rozwiązań praktycznych w zakresie szeroko rozumianej mobilności miejskiej.
Tematyka wystąpień dotyczyć będzie m.in. transportu i logistyki miejskiej, komunikacji publicznej, dywersyfikacji środków transportu, elektromobilności, systemów monitorowania oraz oddziaływania na ruch drogowy. W ramach jednego z referatów przedstawione zostaną wnioski z zakończonych trzy dni wcześniej testów autonomicznego busa w Gdańsku. Będzie to pierwsze podsumowanie jego funkcjonalności.


Z kolei w ramach Seminarium (4 października) zaplanowano wystąpienia, a przede wszystkim dyskusje, mające na celu dzielenie się doświadczeniami pomiędzy jednostkami samorządu terytorialnego, posiadającymi już systemy ITS oraz miastami zainteresowanymi ich wdrożeniem.


- Serdecznie Państwa zapraszając wierzę, że Legnickie Dni Smart City przyczynią się do popularyzacji w naszym kraju nowoczesnych i przyjaznych systemów, poprawiających jakość różnych aspektów życia mieszkańców – mówi prezydent Tadeusz Krzakowski.


Miejscem tego wydarzenia będzie Qubus Hotel w Legnicy przy ulicy Skarbowej 3. Zainteresowani udziałem mogą wysyłać zgłoszenia do 12 września br.


Program Legnickich Dni Smart City oraz wszelkie informacje organizacyjne dostępne są na stronie internetowej: konferencja.legnica.eu.

Podziel się!

Aby dodać komentarz, zaloguj się.