Miejski przewodnik dla startupów

Autor: Materiał promocyjny / 03.10.2017
W samorządach
W dobie dynamicznego postępu technologicznego, globalizacji, dostępu do sieci i rywalizacji między ośrodkami miejskimi, w centrum zainteresowania znalazły się młode spółki technologiczne szybkiego wzrostu, czyli startupy.

Startupy tworzą często najzdolniejsze i najbardziej przedsiębiorcze osoby, które dzięki swej pomysłowości i kompetencjom mogą osiąść w dowolnym miejscu na świecie. Młode spółki technologiczne budują innowacyjną gospodarkę postrzeganą, jako kluczowy element przewagi konkurencyjnej we współczesnym świecie.

 

Miasta konkurują o najbardziej innowacyjnych przedsiębiorców

Wiele miast jak np. San Francisco, Londyn, Berlin zabiega o nich, stwarzając sprzyjające warunki wzrostu przedsiębiorstw i zapewniając wysoki poziom jakości życia. Nie inaczej jest w przypadku Warszawy, która poprzez szereg inicjatyw jak np. stworzenie inkubatorów przedsiębiorczości, finansowanie programów akceleracyjnych i promocję eksportu, przyczyniła się do ukształtowania dynamicznego ekosystemu startupowego, szybko zyskującego na międzynarodowym znaczeniu.

 

W związku z tym dynamicznym rozwojem, m.st. Warszawa wymagało narzędzi promocyjno-informacyjnych. W tym celu powstał przewodnik Warszawa miasto startupów wraz z mapą warszawskiego ekosystemu startupowego, pokazujący ambitne oblicze stołecznej przedsiębiorczości technologicznej i szybko dojrzewający ekosystem startupowy. Publikacja została zaprojektowana i przygotowana przez agencję marketingową Business Edge (redakcja, projektowanie graficzne) i organizację pozarządową ReaktorWarsaw (redakcja).

 

O czym jest przewodnik Warszawa miasto startupów?

Na okładce przewodnika Warszawa miasto startupów Pałac Kultury i Nauki (PKiN) startuje niczym rakieta kosmiczna. Z opisu umieszczonego z tyłu publikacji dowiadujemy się, że „pomaga (ona) nawigować po bujnym ekosystemie startupowym stolicy Polski i znaleźć w nim inspirację dla siebie”. W większości przypadków tytuły rozdziałów nawiązują do hasła „Zakochaj się w Warszawie”. Dla przykładu ogólne informacje znajdziemy w rozdziale „Wystartuj w Warszawie!” a o programach akceleracyjnych jest mowa w „Przyspiesz w Warszawie!”.

 

Pierwsza część przewodnika dostarcza podstawowych informacji ilustrujących dynamikę rozwoju ekosystemu startupowego stolicy Polski. Omawia działania m.st. Warszawy promujące przedsiębiorczość, przedstawia m.in. kalendarz najważniejszych wydarzeń branżowych czy informacje o wybranych inwestorach. Jest kompendium wiedzy o możliwościach, jakie oferuje obecnie startupom warszawski ekosystem.  

 

Druga część przewodnika składa się z wywiadów ze startupowcami, przedstawiającymi swoje firmy, rewolucjonizujące różne branże. Część z nich działa już nie tylko w Polsce, ale rozpoczęło ekspansję międzynarodową. W ostatniej części przewodnika zamieszczono wywiady z influencerami, którzy są głosem społeczności i prezentują szerszy punkt widzenia na temat otoczenia biznesowego oraz koniecznych działań potrzebnych dla dalszego rozwoju warszawskiego ekosystemu startupowego. Wszystkie rozdziały przewodnika są zróżnicowane kolorystycznie, zapewniając przejrzystą formę.

 

Mapa warszawskiego ekosystemu startupowego

Niezależnie od przewodnika powstało drugie narzędzie marketingowe, jakim jest mapa warszawskiego ekosystemu. Po jednej stronie oznaczono lokalizacje głównych aktorów warszawskiej sceny startupowej, po drugiej natomiast znalazły się informacje dotyczące warszawskiej sceny technologicznej np. wysokie miejsca w rankingach atrakcyjności inwestycyjnej, kapitału ludzkiego, wybrane wiadomości ze światowych mediów i wiele innych. Mapa jest poręczna, składana i łatwo mieści się w kieszeni. Dzięki niej z łatwością można odnaleźć się w warszawskim ekosystemie startupowym.

 

Dla kogo powstał przewodnik?

Przewodnik powstał z myślą o szerokiej grupie odbiorców z Polski i zagranicy tj. startupy, osoby planujące założyć działalność gospodarczą, inwestorzy, brokerzy technologii, instytucje otoczenia biznesu, w tym uczelnie wyższe, centra R&B i przedsiębiorczości oraz instytucje publiczne zarówno centralne jak i samorządowe. Publikacja jest dostępna bezpłatnie. Można ją również pobrać ze strony: http://firma.um.warszawa.pl/warszawa-miasto-startupow/

Podziel się!

Aby dodać komentarz, zaloguj się.