Mieszkanie Plus w Witnicy

Autor: Justyna Kamińska / 21.02.2019
W samorządach
W Witnicy powstanie 77 mieszkań w standardzie „pod klucz” o średnim metrażu 51 mkw. Projekt opracowała lubelska pracownia architektoniczna W2 Studio. Prace budowlane rozpoczną się w I kwartale 2020 roku.

Na niespełna hektarowej działce przy ul. Poprzecznej powstanie 4-kondygnacyjny budynek, który pomieści 77 mieszkań o różnorodnej strukturze  - od około 30 metrowych kawalerek, przez mieszkania dwupokojowe po ponad 60 metrowe M3.

 

- Dziś Witnica wysuwa się na pozycję lidera w lubuskim. To pierwsza gmina na terenie całego województwa, która przeszła wszelkie niezbędne analizy i otrzymała decyzję inwestycyjną. Przed nami ostatnia prosta na drodze do uruchomienia procesu budowlanego i jednocześnie początek intensywnych przygotowań, czyli opracowania projektu architektonicznego i uzyskania niezbędnych zgód administracyjnych. Wierzę, że będzie to przebiegało sprawnie i za rok w Witnicy wbijemy pierwszą łopatę na placu budowy Mieszkania Plus – mówi Jarosław Kołodziejczyk, dyrektor w biurze realizacji inwestycji PFR Nieruchomości.

 

Teren, na którym będzie realizowana inwestycja jest dobrze rozwinięty pod względem dostępności i różnorodności punktów handlowo – usługowych. W promieniu 400 metrów od planowanej inwestycji są zlokalizowane liczne sklepy spożywcze, przychodnie, a także apteka oraz poczta. W promieniu kilometra znajdują się placówki edukacyjne - przedszkole, szkoła podstawowa, liceum i technikum, a także żłobek, który powstał dzięki dofinansowaniu z rządowego programu Maluch Plus.

 

- Będziemy realizować program Mieszkanie Plus, bo tego potrzebują mieszkańcy naszej gminy. 200 rodzin zgłosiło chęć zamieszkania w budynku, który stanie przy ul. Poprzecznej w Witnicy, więc już myślimy o budowie drugiego bloku. Dobrze współpracujemy z instytucjami rządowymi, realizujemy wspólnie wiele inwestycji ze sfery drogownictwa, wsparcia społecznego, edukacji czy sportu, więc jesteśmy przekonani, że program Mieszkanie Plus również zakończy się sukcesem – zaznacza Dariusz Jaworski, burmistrz Witnicy.

 

W ramach programu Mieszkanie Plus oddano już do użytkowania 480 mieszkań w Białej Podlaskiej, Jarocinie oraz Kępnie. W pierwszym półroczu bieżącego roku najemcy wprowadzą się do 364 Mieszkań Plus w Gdyni, Wałbrzychu, gdzie zakończył się już nabór i obecnie trwa weryfikacja wniosków. Trwa także budowa ponad 650 mieszkań w Katowicach, Jarocinie i Kępicach, a blisko 7 tysięcy mieszkań jest na etapie projektowania.

Podziel się!

Aby dodać komentarz, zaloguj się.