Modelowy Dom Wielorodziny - konkurs BGK Nieruchomości

Autor: Materiał promocyjny / 11.09.2017
W samorządach
BGK Nieruchomości zaprasza na wystawę prac zgłoszonych w konkursie architektonicznym na modelowy dom wielorodzinny. Wszystkie zgłoszone prace będzie można oglądać, od 15 do 24 września, podczas wystawy zorganizowanej w budynku Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie.

Organizując konkurs na opracowanie koncepcji wielorodzinnego domu modelowego BGK Nieruchomości S.A. chce udowodnić, że na polskim rynku mieszkaniowym można dokonać istotnych zmian.

 

Nagrodzone projekty  mają być przyjazne rodzinom i lokalnej społeczności, muszą także spełniać rygorystyczne standardy techniczne i urbanistyczne,  jednocześnie zachowując niski koszt budowy, który pozwoli oferować czynsz dla osób słabiej uposażonych. Jednym z ważnych warunków postawionych przed architektami jest wymóg zaprojektowania budynków mieszkalnych, których koszt budowy nie przekroczy 2 tysięcy złotych za metr kwadratowy w stanie deweloperskim.

 

Opracowanie koncepcji domu modelowego dla filaru komercyjnego programu Mieszkanie Plus ma się przyczynić do rozwoju polskich innowacji budowlanych i infrastrukturalnych. Konkurs przebiega dwuetapowo, uczestnicy pierwszego przygotowali projekt modelowej zabudowy wielorodzinnej dla teoretycznej lokalizacji, następnie autorzy 12 prac zakwalifikowanych do kolejnego etapu dopasowywali swoją koncepcję do uwarunkowań konkretnej działki położonej w Katowicach przy ulicy Korczaka.

 

Wszystkie zgłoszone w konkursie prace będzie można obejrzeć podczas wystawy zorganizowanej w budynku Biblioteki Uniwersyteckiej przy ulicy Dobrej 56/66 w Warszawie. Wystawa czynna będzie od 15 do 24 września, w dni powszednie i soboty w godz.12.00 – 16.00 i w niedzielę od godz. 10.00 do 14.00

 

Wernisaż wystawy odbędzie się 14 września o godzinie 18.00 w sali wystawowej Biblioteki Uniwersyteckiej (na parterze).

Podziel się!

Aby dodać komentarz, zaloguj się.