NewsMapa, czyli czym żyje Gmina?

Autor: Anna Stachurska / 16.09.2019
W samorządach
Coraz więcej Gmin dostrzega potencjał ukryty w nowoczesnych technologiach. Dzięki nim zarządzanie miastem wchodzi na wyższy poziom, a ma to miejsce z kilku powodów. Przede wszystkim technologia zbliża ludzi do informacji. Nigdy przedtem nie można było tak szybko i z taką łatwością dowiedzieć się, co ciekawego dzieje się w okolicy, czy też zaplanować popołudnie z rodziną. Wystarczy kilka kliknięć, by być na bieżąco z tym, co dzieje się w okolicy. Jest to udogodnienie zarówno dla mieszkańców jak i dla włodarzy, którzy posiadają narzędzie do sprawnej komunikacji z mieszkańcami.

W ubiegłym roku interaktywne mapy miast spotkały się z dużym zainteresowaniem wydziałów promocji urzędów Gmin jak i centrów turystycznych. Dzięki wdrożeniu nowych funkcjonalności, samorząd może na bieżąco lokalizować najważniejsze wydarzenia w mieście, a także promować stałe lokalizacje użyteczne oraz walory Gminy ważne dla mieszkańców jak i turystów. Kolorowe spersonalizowane znaczniki, możliwość dodawania zdjęć i materiałów wideo oraz filtrowania wyszukiwanych informacji sprawiły, że z interaktywnej mapy korzysta się z przyjemnością.

 

Mapa promocyjna Gminy Trzemeszno

 

Dotychczasowe rozwiązania zawierały skomplikowane nazewnictwo i były trudne w obsłudze dla przeciętnego mieszkańca. Złe pierwsze wrażenie sprawiało, że mieszkańcy i turyści niechętnie sięgali po mapy z SIP lub Geoportalu. NewsMapa, czyli interaktywna mapa miasta stała się więc naturalną alternatywą, która wyszła naprzeciw potrzebom mieszkańców i usprawniła obieg informacji o mieście. Dzięki wdrożeniu NewsMapy działania wydziału promocji mogły wkroczyć na wyższy poziom z korzyścią dla samego miasta.

 

NewsMapa wykonywana jest przez firmę NewsMap sp. z o.o., która od kilku lat współpracuje z samorządami lokalnymi w zakresie tworzenia map interaktywnych i animacji. W celu zasięgnięcia szczegółowych informacji, należy zwrócić się do wykonawcy mailowo na adres kontakt@newsmap.pl lub telefonicznie pod numerem 666 701 269. Na hasło „Wspólnota” przygotowany został rabat na całość zamówienia -10%.

 

Mapa inwestycyjna Gminy Żukowo

 

 

 

Podziel się!

Aby dodać komentarz, zaloguj się.