Nowe przedszkole w Gdyni

Autor: Justyna Kamińska / 04.01.2018
W samorządach
W Gdyni-Wiczlinie oddano do użytku nowoczesne przedszkole na 150 miejsc. Budynek z 6 oddziałami został zaprojektowany i wybudowany według najnowszych trendów architektonicznych. O tym, jak ma wyglądać wewnątrz, zadecydowali sami rodzice.

Budynek ma powierzchnię blisko 900 m2. Oprócz 6 sal dydaktycznych znajduje się w nim gabinet do terapii logopedycznej i pedagogicznej, 6 pomieszczeń sanitarnych, w tym dla osób niepełnosprawnych, pomieszczenia na pomoce dydaktyczne, leżaki, szatnie dla dzieci, pomieszczenia kuchenne, administracyjne i socjalne dla pracowników.- Przede wszystkim duża radość i duża satysfakcja, bo dzisiaj otwieramy obiekt bardzo potrzebny tej nowej, pięknej dzielnicy. Powstaje tutaj coraz więcej mieszkań, dymnika przyrostu ludności powoduje, że miasto musi bardzo szybko i sprawnie odpowiadać na zapotrzebowanie tworzenia takich miejsc. Przedszkole jest pięknie położone, świetnie zaprojektowane, myślę, że to będzie miejsce, do którego każde dziecko będzie każdego poranka przychodziło z radością - mówi Wojciech Szczurek prezydent Gdyni.


Przedszkole wyposażone jest w atrakcyjny dla maluchów sposób. Na zewnątrz budynku urządzono ogród z kolorowym placem zabaw.

 


 

Projektowali rodzice

Wystrój przedszkola i zastosowane w nim wzory nawiązują do tematyki związanej z podróżowaniem. Na ścinach są statki, mapy i szlaki turystyczne. Koncepcję urządzenia wnętrz wypracowano w porozumieniu z rodzicami.

– Gigantyczne zaangażowanie przewodniczącego rady dzielnicy, Jakuba Ubycha, ale także Hossy, która zdecydowała się, podpytać rodziców jak placówka ma zostać wykończona. Rodzice zaproponowali wątek geograficzny i dziś spacerując po przedszkolu, widzimy różne elementy związane z geografią. Podróż zaczyna się od lasu, poprzez łąki do portu, taki mały spacer po Gdyni, który dla przedszkolaków będzie trwać przez cały pobyt w placówce – mówi Bartosz Bartoszewicz wiceprezydent Gdyni.

– Rodzice nie wiedząc, jakie są plany i jaki jest rozkład sal, wysyłali nam informacje, jak ma wyglądać ich wymarzone przedszkole. Stąd brak, chociażby bohaterów z bajek. Zamiast tego jest dużo nawiązań do gdyńskiej tradycji, czy też kultury dzielnicy – dodaje Jakub Ubych, przewodniczący Rady Dzielnicy Chwarzno- Wiczlino.

 

Placówka ma 6 oddziałów. Uczęszczać do niej będzie ponad setka maluchów w wieku od 3 do 5 lat. – Poza przepięknym budynkiem mamy też naprawdę wysoce wykwalifikowaną kadrę. Będziemy prowadzić zajęcia m.in. z logopedii i z terapii pedagogicznej – mówi Anna Kozłowska, dyrektor przedszkola.

 

 

 

Podziel się!

Aby dodać komentarz, zaloguj się.