Park-M przywróci splendor Ogrodom Dolnym Zamku Królewskiego w Warszawie

Autor: Materiał promocyjny / 07.09.2017
W samorządach
Zamek Królewski w Warszawie ponownie powierzył Park-M rewaloryzację swoich ogrodów. Tym razem firma ze Starego Sącza, specjalizująca się w rewitalizacji terenów zieleni, przywróci świetność Ogrodom Dolnym królewskiej rezydencji.

Stary Sącz, 7 września 2017 – Zamek Królewski rozpoczyna projekt odtworzenia Ogrodów Dolnych. Na wykonawcę prac wybrał firmę Park-M. Kontrakt przewiduje ich zakończenie do połowy 2019 r. i otwarcie Ogrodów Dolnych dla publiczności jeszcze latem tego samego roku.

 

Rewaloryzacja Ogrodów Dolnych stanowi kontynuację projektu przywracania świetności otoczenia Zamku Królewskiego w Warszawie. Już od 2015 r. mieszkańcy Warszawy i turyści mogą podziwiać Ogrody Górne, nad których wykonaniem przez dwa lata pracowali specjaliści Park-M.

 

– Wybraliśmy w przetargu nieograniczonym na odtworzenie Ogrodów Dolnych Zamku Królewskiego firmę Park-M, która spełniła warunki zamówienia i wykazała się profesjonalizmem, rzetelnością oraz terminowością w realizacji Ogrodów Górnych – jednej z nowych atrakcji turystycznych na mapie stolicy Polski – mówi Sławomir Kwiatkowski, główny inżynier Zamku Królewskiego.

 

W nowo stworzonej przestrzeni obok fontann, ścieżek, szpalerów zieleni spragnieni wypoczynku mieszkańcy i turyści odpoczną na ławkach, podziwiając urok Zamku Królewskiego i Wisły. Zielone tereny Podzamcza będą otwarte bezpłatnie dla publiczności. Ogrody Dolne i Górne Zamku Królewskiego stworzą harmonijnie połączoną całość, która dopełni panoramę Warszawy od strony Wisły.

 

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że ponownie będziemy współpracować z Zamkiem Królewskim w Warszawie przy kolejnej prestiżowej rewaloryzacji obiektu historycznego. Prace nad Ogrodami Dolnymi zakończymy za dwa lata. Jestem przekonany, że staną się jednym z ulubionych zakątków stolicy i ważną atrakcją turystyczną – mówi Krzysztof Mróz, właściciel Park-M.

 

Rewitalizacja Ogrodów Dolnych będzie zwieńczeniem rozpoczętej w 1971 roku odbudowy jednego z najważniejszych zabytków stolicy Polski.

 

Projekt Odtworzenie Ogrodów Dolnych Zamku Królewskiego w Warszawie realizowany jest w ramach działania 8.1 osi priorytetowej: VIII Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014–2020. Umowa o dofinansowanie nr POIS.08.01.00-14-0001/16-00 przewiduje realizację całości prac do połowy 2019 roku, a następnie jeden rok tzw. pielęgnacji gwarancyjnej. Otwarcie Ogrodów Dolnych Zamku Królewskiego w Warszawie przewidziane jest na sezon letni 2019 roku.

 

***

Zespół Park-M od 25 lat z pasją i profesjonalizmem zmienia otoczenie w piękną, przyjazną, zdrową oraz bezpieczną przestrzeń. Konsekwentnie wyznacza standardy i kreuje trendy w architekturze krajobrazu i zagospodarowaniu terenów zieleni.

 

Wśród najważniejszych realizacji Park-M są Ogrody Górne Zamku Królewskiego w Warszawie, Ogród Branickich w Białymstoku, Bulwary Xawerego Dunikowskiego we Wrocławiu, tereny zieleni przy Muzeum Śląskim, a także Angel Wawel w Krakowie, Biznes Garden w Poznaniu i Park Wodny w Białce Tatrzańskiej. W 2017 r. kapituła konkursu „Piękny Wrocław” nagrodziła Park-M za projekty przebudowy trzech wrocławskich bulwarów: Xawerego Dunikowskiego, Politechniki Wrocławskiej oraz Księdza Aleksandra Zienkiewicza. Pierwszy z nich otrzymał również nagrodę główną – Grand Prix konkursu.

 

Park-M zatrudnia ponad 400 pracowników w 6 wyspecjalizowanych pionach, posiada ponad 40 hektarów produkcyjnych roślin ozdobnych i działa na 7 rynkach zagranicznych. Dla sektora publicznego zrealizował ponad 1000 projektów. Firma należy do polskich i międzynarodowych organizacji branżowych: European Landscape Contractors Association, Związku Szkółkarzy Polskich i Międzynarodowego Towarzystwa Uprawy i Ochrony Drzew. Wspiera inicjatywy charytatywne i lokalne. Park-M jest społecznie odpowiedzialnym partnerem biznesowym.

Podziel się!
TAGI: dobre praktyki, polityka miejska,

Aby dodać komentarz, zaloguj się.