Piłkarskie święto w strefach kibica

Autor: Justyna Kamińska / 12.06.2018
W samorządach
Mistrzostwa świata w piłce nożnej coraz bliżej. Mundial po raz pierwszy w historii odbędzie się w Rosji. Sportowe zmagania najlepszych reprezentacji rozpoczną się już w czwartek 14 czerwca, najlepszą drużynę poznamy miesiąc później – 15 lipca. Gdzie najlepiej oglądać mecze? W strefach kibica, które właśnie powstają w polskich miastach i gminach.

Paweł Osiewała

prezydent Sieradza

Piłka nożna to w Polsce dyscyplina sportowa numer jeden. Strefa kibica, którą Sieradz zorganizował jako jeden z nielicznych samorządów w Polsce podczas mistrzostw Europy we Francji w 2016 r. pokazała, że wspólne oglądanie transmisji spotkań Polaków pozwala poczuć się jak na stadionie. Atmosfera, która temu towarzyszy i radość przy każdej bramce Polaków przyczyniły się do tego, że i w tym roku zaprosimy do strefy kibica i wspólnego przeżywania mistrzostw. Wstęp całkowicie bezpłatny. Przygotujemy gadżety, które pomogą w skutecznym dopingu, będą też konkursy w mediach społecznościowych.

 

 

Mariola Czechowska

prezydent Bełchatowa

Mundial to wielkie piłkarskie święto. Szczególnie w tym roku, kiedy polska reprezentacja weźmie w nim udział po 12 latach nieobecności. Tego wydarzenia nie mogło zabraknąć w Bełchatowie – w mieście z długą futbolową tradycją. Zależało nam, aby bełchatowianie mogli wspólnie dopingować naszą kadrę i cieszyć się z każdego jej sukcesu, mam nadzieję, że do samego finału. Wspólne kibicowanie pozwoli w pełni poczuć atmosferę mistrzostw. Jestem przekonana, że nie tylko centrum miasta ze strefą kibica, ale cały Bełchatów będzie w tych dniach biało-czerwony.

 

 

Piotr Głowski

prezydent Piły

Gdy tylko usłyszeliśmy o udziale reprezentacji Polski w mistrzostwach świata wiedzieliśmy, że należy przygotować strefę kibica. Integrujemy mieszkańców dzięki wydarzeniom kulturalnym i sportowym, bo nic tak nie integruje, jak wspólnie przeżywane emocje. Chcemy być w tym czasie razem, w jednym miejscu i kibicować naszym rodakom. Strefa kibica będzie funkcjonować przez cały okres piłkarskich zmagań w Parku na Wyspie. Do dyspozycji kibiców oddamy ekran LED o powierzchni 50 mkw., siedziska, punkty gastronomiczne. Na czas mistrzostw przygotujemy szereg atrakcji, m.in. regaty smoczych łodzi czy festiwal smaku z popularnymi food truckami.

 

 

Tadeusz Pióro

burmistrz Sanoka

Zbliżające się Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Rosja 2018 wzbudzają ogromne emocje i cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom mieszkańcom Sanoka i chcemy dać Sanoczanom możliwość uczestniczenia wspólnie w tym wspaniałym widowisku. Zapraszamy wszystkich na MOSiR. Sanocka Strefa Kibica będzie miała miejsce na torze lodowym. Będą wyświetlane wszystkie mecze mundialu. Zapraszam do oglądania.

 

 

 

Rafał Bruski

prezydent Bydgoszczy

 Mundial w Rosji to będzie wspaniałe sportowe święto. Wspólne kibicowanie zapewnia więcej emocji. Każdą akcję na boisku przeżywamy mocniej, chętniej dzielimy się wrażeniami. Chcemy dać Bydgoszczanom możliwość oglądania meczów w komfortowych i bezpiecznych warunkach. Głęboko liczę na to, że mieszkańcy przyjmą nasze zaproszenie. Oby w Bydgoszczy dopisała pogoda, a w Rosji forma naszych zawodników.

 

 

Krzysztof Kułakowski

zastępca burmistrza Świecia

W 2012 roku podczas mistrzostw Europy w amfiteatrze została zorganizowana strefa kibica. Mecze reprezentacji Polski przyciągnęły wielu mieszkańców, którzy ubrani w narodowe barwy dopingowali naszą drużynę. Podobnie ma być w tym roku. Ostatnie sukcesy i wysokie miejsce w rankingu FIFA budzą nadzieję na dobry występ biało-czerwonych. Sukcesy polskich sportowców, m.in. siatkarzy czy skoczków narciarskich, ukazują piękno sportu, efekt ciężkiej pracy, kulturę dopingu, zapominamy wtedy o problemach dnia codziennego. Z wielkim szacunkiem dla innych dyscyplin, ale to piłka nożna jest numerem jeden w Polsce, a hasło „Łączy nas piłka” mówi wszystko. Dlatego do naszej strefy zapraszamy całe rodziny, aby wspólnie przeżywać te piękne chwile. Dla najmłodszych kibiców będą zabawy rekreacyjno-sportowe, warsztaty plastyczne – stworzymy mistrzowskie gadżety: piłki, trąbki, pompony, daszki; będzie malowanie twarzy i stoiska gastronomiczne. Pokażemy wszystkie mecze z udziałem naszej reprezentacji.

 

 

Witold Wróblewski

prezydent Elbląga

 

Kibicom piłkarskim, co oczywiste, zawsze najraźniej dopinguje się w grupie. To dla nich na czas trwania Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej na obiekcie lodowiska „Helena”, które w okresie letnim nie jest wykorzystywane powstanie Elbląska Strefa Kibica. Uniezależniamy się tym samym od kaprysów pogody. Obiekt jest w centrum miasta, są przy nim miejsca parkingowe, co jest dodatkowym atutem. Elbląska Strefa Kibica będzie miały charakter sportowy, ale i familijny. Chcemy stworzyć wydzielone strefy dla dzieci, gdzie między innymi będą  rozgrywki w piłkarzyki oraz inne atrakcje. Jeżeli rodzice przyjdą do Strefy z dziećmi my zagospodarujemy im czas. Strefa będzie spełniała wszystkie wymogi, będą punkty gastronomiczne. Oprócz Strefy będzie funkcjonowała niezależna scena, na której pomiędzy meczami odbywać się będą koncerty. Będą też konkursy związane z tematyką Mundialu.

 

Elbląska Strefa Kibica będzie funkcjonować od 14 czerwca, czyli od meczu otwarcia, aż po mecz finałowy. Transmitowane będą prawie wszystkie mecze za wyjątkiem ostatnich meczów grupowych, które są rozgrywane równolegle. W tym ostatnim wypadku, to mieszkańcy Elbląga pomogą w wyborze meczów, które będą transmitowane. Strefa rozpoczynać będzie działanie godzinę przed rozpoczęciem meczu i będzie otwarta do zakończenia ostatniego meczu. Ponadto w trakcie trwania Mistrzostw Świata w Rosji odbędzie się w Elblągu tzw. Mały Mundial - do naszego miasta przyjedzie ok. 600 młodych piłkarzy, którzy rywalizować będą, jak ich dorośli odpowiednicy.

 

 

Paweł Adamowicz

prezydent Gdańska

Utworzenie strefy kibica było dla nas naturalną decyzją. Od Kaliningradu, gdzie odbywać się będą wybrane mecze Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej FIFA 2018 dzieli nas 160 km. Gdańsk jest bardzo atrakcyjnym miejscem dla kibiców, którzy poznali miasto przy okazji odbywających się u nas meczy EURO 2012. Mamy bardzo bogata ofertę noclegową i turystyczną, które są mocnym argumentem przy podejmowaniu decyzji o wyborze miejsca pobytu przez pasjonatów sportu. Przygotowana Strefa Kibica będzie mogła pomieścić do ok. 5 tys. osób jednocześnie. Przygotowaliśmy również miejsca dla osób niepełnosprawnych. Strefa, która mieścić się będzie na Targu Węglowym wyposażona zostanie w ogromny telebim i system nagłośnienia, by zapewnić odpowiedni komfort wszystkim kibicom

Podziel się!

Aby dodać komentarz, zaloguj się.