Piotrkowski Rower Miejski

Autor: Justyna Kamińska / 24.07.2018
W samorządach
W środę, 25 lipca, zostanie uruchomiony Piotrkowski Rower Miejski. Do dyspozycji mieszkańców będą 4 samoobsługowe stacje wypożyczeń i 32 rowery, w tym tandemy, rowery dziecięce i rower familijny typu cargo.

– Rower miejski to nie tylko doskonałe narzędzie rekreacji, ale również środek transportu, który sprawdza się w wielkich aglomeracjach, średnich miastach, a nawet małych miejscowościach. Mieszkańcy Piotrkowa zyskują kolejny element komunikacji publicznej, który sam w sobie, albo w połączeniu np. z transportem autobusowym, jest świetną alternatywą dla dojazdów samochodem – tłumaczy Robert Lech, prezes Nextbike Polska, operatora Piotrkowskiego Roweru Miejskiego.

 

–Zachęcam wszystkich piotrkowian do korzystania z tej formy podróżowania po mieście. Od kilkunastu lat systematycznie powiększamy zasób ścieżek rowerowych, których łączna długość ma już blisko 24 kilometry. Teraz wprowadzamy system, który zachęca do podróżowania tymi ścieżkami – mówi prezydent Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztof Chojniak zaznaczając, że to pilotażowy program, który pozwoli ocenić zapotrzebowanie na taki system w Piotrkowie. – Jeśli będzie duże zainteresowanie, to w kolejnych latach będziemy myśleć nie tylko o kontynuacji, ale także powiększeniu systemu o kolejne stacje – dodaje prezydent Chojniak.

 

Piotrkowski Rower Miejski będzie się składał z czterech stacji wypożyczeń: Galeria Focus Mall, Belzacka Basen, Dworzec Kolejowy i Kąpielisko Słoneczko. Będzie na nich dostępnych 27 rowerów standardowych, 2 tandemy, 2 rowery dziecięce i jeden rower familijny typu cargo, w którym wygodnie i bezpiecznie można przewieźć nawet czworo dzieci. Rowery można pożyczać i oddawać na dowolnej stacji Piotrkowskiego Roweru Miejskiego. Wyjątkiem są rowery dziecięce, które będą dostępne tylko na stacji Galeria Focus Mall i tylko tam będzie można je zwracać.

 

Z Piotrkowskiego Roweru Miejskiego może skorzystać niemal każdy. Wystarczy być osobą pełnoletnią lub mieć ukończone 13 lat i przedstawić zgodę rodziców. Aby wypożyczyć rower będzie trzeba wpierw zarejestrować się na stronie PiotrkowskiRower.pl i wpłacić 10 złotych opłaty inicjalnej. Posiadacze aktywnych kont Nextbike założonych w innych systemach, będą mogli z nich skorzystać także w Piotrkowie.

 

Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia będzie całkowicie bezpłatne. Za dłuższą, ale nieprzekraczającą godziny przejażdżkę zapłacimy złotówkę, za drugą godzinę 2 zł, za trzecią 3 zł, a za czwartą i każdą następną po 4 złote. Z Piotrkowskiego Roweru Miejskiego będzie można korzystać do 25 listopada.

 

Źródło: Nextbike Polska 

Podziel się!

Aby dodać komentarz, zaloguj się.