Płock: inteligentne wi-fi w autobusach miejskich

Autor: Sławomir Bukowski / 06.02.2017
W samorządach
Hotspoty zostały uruchomione w 10 autobusach kursujących po najpopularniejszych trasach.

– Potrzeby naszych pasażerów ciągle rosną – podkreślał konferencji prasowej prezes spółki Komunikacja Miejska – Płock Janusz Majchrzak.

 

Z internetu mogą korzystać pasażerowie na smartfonach, tabletach i laptopach. Wdrożenie sieci wi-fi w autobusach jest wynikiem współpracy partnerskiej pomiędzy Komunikacją Miejską – Płock oraz Galerią Wisła (płockie centrum handlowo-rozrywkowe). W tym celu wykorzystana została technologia firmy Social WiFi, która zapewnia specjalnie przystosowaną do autobusów infrastrukturę sieciową, uruchamiającą się w momencie włączenia silnika. To pozwala obu partnerom na kontakt z pasażerami za pomocą rozbudowanego systemu powiadomień oraz możliwości wyświetlania treści multimedialnych.

 

Social WiFi umożliwia natychmiastowe wyświetlanie na ekranach telefonów informacji o wydarzeniach, ale także o zmianach rozkładów jazdy, czy o stanie jakości powietrza w Płocku. Na tym polega właśnie nowość. Bo wi-fi jest w autobusach w wielu miastach, ale pozwala tylko na komunikację w jednym kierunku. Pasażerowie KM w Płocku będą natomiast także odbierać kierowane do nich informacje, czy pytania.

 

– Aby skorzystać z bezpłatnej sieci wystarczy znaleźć wśród proponowanych sieci tę o nazwie KM Płock, zaakceptować regulamin i już można korzystać z internetu – mówi Magdalena Michalska, marketing manager Galerii Wisła. – Każdy z autobusów jest wyraźnie oznakowany, aby już przy wejściu pasażer wiedział o możliwości korzystania z WiFi.

 

Logowanie do sieci odbywa się za pomocą adresu e-mail lub konta na portalu społecznościowym, jest więc intuicyjne i zajmuje mało czasu. Sponsorowany przez Galerię Wisła program udostępniania bezpłatnych hotspotów w płockich autobusach potrwa co najmniej do 31 stycznia 2018 roku.

 

Oprac. na podst. inf. UM Płock. Fot. UM Płock

Podziel się!
TAGI: dobre praktyki, transport,

Aby dodać komentarz, zaloguj się.