Pociągiem do kultury ze zniżką

Autor: Justyna Kamińska / 29.06.2018
W samorządach
Podróż pociągiem połączona ze zwiedzaniem małopolskich instytucji kultury i to z 30-proc. zniżką – taką ofertę przygotowały dla pasażerów Koleje Małopolskie we współpracy z Województwem Małopolskim oraz 15 partnerami projektu. Wszystko dzięki akcji Pociąg do kultury, w ramach której już od lipca mieszkańcy i turyści odwiedzający nasz region po okazaniu biletu kolejowego będą mogli skorzystać z atrakcyjnych zniżek na spektakle, wystawy i liczne wydarzenia kulturalne.

– Kolejny raz pokazujemy, że integracja w Małopolsce to nie tylko słowo, ale konkretne działania, które sprawiają, że mieszkańcom z dnia na dzień żyje się łatwiej i wygodniej, a sam region jest jeszcze bardziej atrakcyjny dla turystów i potencjalnych inwestorów. Trzy lata temu wprowadziliśmy zintegrowany bilet w postaci Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej, od prawie dwóch lat za jego pośrednictwem możemy także kupić bilety parkingowe. Dziś dołączamy do tego zniżki na wejściówki do najważniejszych instytucji kultury naszego regionu. A to jeszcze nie koniec, lista partnerów przystępujących do projektu jest wciąż otwarta i nieustannie będzie się powiększać – mówił Jacek Krupa, marszałek województwa małopolskiego.

 

Zniżki będą przysługiwać każdemu, kto kupi bilet na pociąg Kolei Małopolskich i do 30 dni od upływu terminu jego ważności odwiedzi jednego z partnerów projektu. Akcja promocyjna obejmuje wszystkie rodzaje biletów: jednorazowe, czasowe i okresowe. Nie ma także znaczenia miejsce ich zakupu. Tak samo honorowane będą bilety kupione w kasie, biletomacie, bezpośrednio u konduktora czy też za pośrednictwem karty MKA i aplikacji Mobilnej iMKA. Istotne jest jednak, by przy zakupie wejściówki do instytucji kultury z 30-proc. rabatem mieć przy sobie bilet kolejowy. Te kupione przez internet można np. wydrukować lub zapisać w telefonie i w takiej formie okazać partnerowi projektu.

 

– Oferta kulturalna Małopolski jest niezwykle bogata. Co ważne, koncentruje się nie tylko w obszarze wielkich miast, ale także mniejszych miejscowości. Chcemy zachęcić mieszkańców regionu, by korzystali z możliwości jakie oferują im liczne instytucje kultury działające na terenie naszego województwa. Teraz dzięki akcji Pociąg do kultury będą to mogli zrobić jeszcze taniej – dodaje Leszek Zegzda,  z zarządu województwa małopolskiego.

 

Od lipca pasażerowie KMŁ będą mogli taniej kupić bilety m.in. na spektakle wystawiane na deskach Teatru im. Juliusza Słowackiego czy występy w Filharmonii Krakowskiej. 30-proc. zniżkę po okazaniu biletu kolejowego zaoferowały także liczne małopolskie muzea. Zarówno te, które swoją siedzibę mają w Krakowie, takie jak: Muzeum Archeologiczne, Muzeum Armii Krajowej, Muzeum Etnograficzne czy Muzeum Lotnictwa Polskiego, jak i te, spoza stolicy regionu: Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu i Tarnowie, Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem czy Dwory Karwacjanów i Gładyszów. Na rabat mogą liczyć także osoby, które z biletami kolejowymi postanowią zwiedzić Zamek Lipowiec, Muzeum Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie czy skansen w Orawskim Parku Etnograficznym w Zubrzycy Górnej.

 

Projekt potrwa do 30 czerwca 2019 roku. Samorząd województwa przewiduje jednak przedłużenie akcji na dalsze lata, o ile spotka się ona z uznaniem turystów i mieszkańców Małopolski.

Podziel się!

Aby dodać komentarz, zaloguj się.