Poznań zbuduje sobie wieżę widokową

Autor: Sławomir Bukowski / 03.04.2018
W samorządach
Do końca listopada na terenie Glinianek-Szacht stanie 22-metrowa wieża widokowa. Projekt został zgłoszony w budżecie obywatelskim.

Wizualizacja: Toya Design

 

Projekt budowy wieży widokowej na poznańskim Świerczewie, z której rozpościerać się  będzie widok na panoramę Poznania, Lubonia i pobliskie glinianki, został wybrany do realizacji w ramach głosowania mieszkańców w Poznańskim Budżecie Obywatelskim 2016 i uzyskał wówczas prawie 3,5 tys. głosów.

 

Udało się w końcu wybrać wykonawcę konstrukcji. Wieżę w południowej części miasta, w dolinie Strumienia Junikowskiego, zbuduje spółka Mosty Poznań, wybrana w przetargu rozpisanym przez Zarząd Zieleni Miejskiej. Zakończony przetarg był trzecim, jaki ogłoszono na wykonawcę tej inwestycji. Poprzednie nie przyniosły rezultatu.

 

– Wybrana oferta spełniła wszystkie warunki zawarte w specyfikacji, jest ofertą najkorzystniejszą oraz uzyskała najwyższą̨ liczbę punktów – powiedział Tomasz Lisiecki, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Poznaniu.

 

22-metrową budowlę z tarasem widokowym o powierzchni 14 metrów kwadratowych zaprojektowali architekci z biura projektowego Toya Design. Wieża będzie wyposażona w system monitoringu. Stanie koło cegielni na Fabianowie przy Stawie Glabisia i Rozlanym.

 

Oprac. na podst. inf. UM Poznań

Podziel się!
TAGI: dobre praktyki, finanse samorządowe, promocja,

Aby dodać komentarz, zaloguj się.