Rabaty i darmowe podróże koleją dla turystów w Wiśle i Ustroniu

Autor: Sławomir Bukowski / 13.06.2018
W samorządach
Współpraca turystyczno-promocyjna między Ustroniem a Wisłą nabiera rozpędu. Po wspólnych kalendarzach imprez przyszedł czas na wspólną akcję rabatową.

Celem akcji „Wisła, Ustroń… zostaję dłużej – dostaję więcej” jest dotarcie do osób przebywających w Ustroniu i Wiśle i uatrakcyjnienie ich pobytu dzięki specjalnym zniżkom na atrakcje oraz umożliwienie im łatwej komunikacji pomiędzy miastami.

 

Podobna akcja odbyła się już w Wiśle. Ponieważ została bardzo dobrze odebrana zarówno przez turystów, jak i gestorów bazy noclegowej, postanowiono poszerzyć ją o sąsiedni Ustroń.

 

– Inicjatywa była strzałem w dziesiątkę, dlatego zdecydowaliśmy się ją kontynuować. Całe przedsięwzięcie jest rezultatem dobrze układającej się współpracy miasta z gestorami prowadzącymi działalność gospodarczą związaną z obsługą ruchu turystycznego – mówi Tomasz Bujok, burmistrz Wisły.

 

– To bardzo duże przedsięwzięcie angażujące dużą liczbę podmiotów, dlatego mam nadzieję, że poszerzenie współpracy przyniesie wymierne korzyści wszystkim zaangażowanym, zarówno organizatorom, jak i gestorom bazy turystycznej, ale przede wszystkim turystom, dla których pobyt w naszych miastach okaże się jeszcze bardziej atrakcyjny – dodaje burmistrz Ustronia Ireneusz Szarzec.

 

Przedsięwzięcie polega na wydawaniu kart rabatowych, uprawniających do skorzystania z promocyjnych cen (niższych o 15 proc.) na określone atrakcje, więc turyści, którzy uiszczają opłatę miejscową lub opłatę uzdrowiskową, zyskują dużo więcej, bo wartość rabatów znacznie przewyższa wysokość tej opłaty. Karty wydawane są przez rozliczające się z miastami z inkasowanej opłaty miejscowej i uzdrowiskowej podmioty oferujące pobyt w Wiśle i Ustroniu, zatem zyskują też uczciwi gestorzy, którzy mogą swoim gościom zaproponować wspomniane karty rabatowe.

 

W tym roku turyści, którzy zapłacą opłatę miejscową w Wiśle lub opłatę uzdrowiskową w Ustroniu, będą także mogli skorzystać z darmowego przejazdu koleją między Wisłą a Ustroniem. Posiadając kartę rabatową mogą jednorazowo przejechać pociągiem Kolei Śląskich „tam i z powrotem” między tymi dwoma miejscowościami.

 

– Bardzo cieszymy się z tego, że nasza współpraca się rozwija i mamy nadzieję, że dodatkowe połączenia przypadną turystom do gustu. Kolej wydaje się jednym z najwygodniejszych sposobów podróżowania i zwiedzania, nie musimy się np. martwić o korki czy znalezienie miejsca parkingowego. To jednocześnie jedna z najbardziej ekologicznych form transportu – mówi Wojciech Dinges, prezes Kolei Śląskich.

 

Pomysł uruchomienia dodatkowych kursów kolei pomiędzy Wisłą a Ustroniem pojawił się już w zeszłym roku, lecz ze względu na remonty mostów kolejowych nie doszedł do skutku. Czas ten jednak nie został zmarnowany i pozwolił na dopracowanie szczegółów. Z darmowych przejazdów będzie można korzystać od czerwca do 1 września.

 

Szczegółowy opis oferowanych usług objętych rabatem oraz regulamin akcji umieszczony jest w każdym egzemplarzu karty rabatowej oraz na stronach internetowych miast. Karty te gestorzy mogą pobierać w Centrum Informacji Turystycznej przy placu Hoffa w Wiśle i w Wydziale Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki w Urzędzie Miejskim w Ustroniu.

 

Oprac. na podst. inf. UM Wisła

Podziel się!
TAGI: dobre praktyki, Burmistrz, polityka miejska, promocja,

Aby dodać komentarz, zaloguj się.