Samorząd Mazowsza dofinansuje drogi dla rolników

Autor: Justyna Kamińska / 07.08.2017
W samorządach
Dzięki tej pomocy zostanie zbudowanych i zmodernizowanych ponad 260 km dróg dojazdowych do gruntów rolnych w prawie 240 gminach. Samorząd Mazowsza przeznaczył na ten cel blisko 18 mln zł.

– Od lat wspieramy rolnictwo i dbamy o jego rozwój m.in. przez finansowanie dróg dojazdowych do pól czy gospodarstw rolnych. Tylko od 2011 r. na tego typu inwestycje przeznaczyliśmy ponad 80 mln zł, dzięki czemu udało się zbudować i zmodernizować ponad 1100 km dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Cieszę się, że po raz kolejny możemy wesprzeć lokalne samorządy w realizacji tak ważnych dla rolników i mieszkańców wsi przedsięwzięciach – podkreśla marszałek Adam Struzik.

 

W sumie na całym Mazowszu łączne dofinansowanie w wysokości blisko 18 mln zł otrzyma około 240 gmin. Zrealizowanych zostanie 277 inwestycji na drogach dojazdowych do gruntów rolnych. Do gmin z subregionu radomskiego trafi 4,1 mln zł na realizację 62 inwestycji. Z kolei subregion siedlecki otrzyma 4 mln zł, dzięki którym zrealizuje 71 zadań. W subregionie ciechanowskim wykonanych zostanie 36 inwestycji, a kwota dofinansowania to ponad 3 mln zł. Subregiony ostrołęcki i okołowarszawski otrzymają po ponad 2,3 mln zł wsparcia, za które zrealizują – w tym pierwszym 40 inwestycji, w drugim 39. Natomiast do subregionu płockiego trafi 1,6 mln zł na wykonanie 29 projektów. Dzięki zmodernizowanym drogom rolnicy i mieszkańcy terenów wiejskich zyskają dogodny dojazd do pól i gospodarstw rolnych.

 

– To kolejne środki samorządu Mazowsza przeznaczone na rozwój infrastruktury drogowej. Dodatkowe wsparcie zostało przyznane na 277 inwestycji na ogólną kwotę blisko 18 mln zł. To duży zastrzyk finansowy, tym bardziej, że dotyczy on tak ważnego elementu, jakim są drogi, ze szczególnym uwzględnieniem dróg dojazdowych do pól, tym bardziej, że większość programów preferuje duże inwestycje. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego tym razem wsparcie zostanie przyznane na te mniejsze projekty. Ważne, aby drogi w naszym województwie były utwardzone, a rolnicy mogli dogodnie dotrzeć do pól, a także aby mogli łatwiej zwieźć płody rolne. Ma to duże znaczenie, chociażby tak jak teraz w okresie żniw – podkreśla Radosław Rybicki, dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich w UMWM.

Źródło:UMWM

 

 

 

Podziel się!

Aby dodać komentarz, zaloguj się.