Samorządowcy pobiegli po "Bursztyn Jarosławca"

Autor: Dominik Krzysztofowicz / 09.07.2019
W samorządach
Już po raz 24 samorządowcy z całej Polski pobiegli po Bursztyn Jarosławca. Wart trzy tysiące złotych puchar wywalczyła w tym roku drużyna z urzędu miasta w Dębnie. Jak co roku puchar za drugie miejsce w kategorii pań i panów wręczyła „Wspólnota”.

W zeszłą niedzielę, w nadmorskim Jarosławcu (gmina Postomino) odbył się już po raz 24 Ogólnopolski Bieg Samorządowy „Bursztyn Jarosławca” na trasie 2200 metrów. Choć pogoda nie rozpieszczała biegaczy – nie zabrakło silnego wiatru i deszczu – to atmosfera rywalizacji była gorąca i bieg ukończyło 97 samorządowców z całej Polski (w tym 41 kobiet).

 

 

Pierwszy na mecie zameldował się Michał Bąk z czasem 6 minut 41 sekund, drugi był Łukasz Hryciuk z urzędu miasta w Dębnie a trzeci Dariusz Szopiński. Drugi z panów wywalczył Puchar „Wspólnoty”. Nasze pismo od lat wspiera bieg samorządowców w Jarosławcu nie tylko medialnie, ale również jako fundator pucharu i nagród za drugie miejsce w kategoriach panów i pań.

Wśród Pań najlepsza okazała się Monika Borek ze starostwa powiatowego w Drawsku Pomorskim z czasem 8 minut i 14 sekund. Druga była Maria Grabowska z Trzemeszna, która wywalczyła Puchar „Wspólnoty” w kategorii pań a trzecia na mecie stawiła się Sylwia Pelczarska w Urzędzie Miejskim w Dębnie.

 

 

W biegu samorządowców najwięcej emocji budzi nie klasyfikacja indywidualna a drużynowa. To w niej do zdobycia jest najbardziej okazały puchar całych zawodów „Bursztyn Jarosławca”. Jego nazwa nie jest przypadkowa – w pucharze zatopiony jest bałtycki bursztyn o wartości ponad 3 tysiące złotych. W tym roku wywalczyli go samorządowcy z Dębna w składzie Łukasz Hryciuk, Sylwia Pelczarska, Grzegorz Kulbicki (ich łączny czas to 24 minuty i 37 sekund). Niemal 3 minuty gorszy czas miała druga w zestawieniu drużyna z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego. Na trzecie miejsce dobiegła pierwsza drużyna z Urzędu Miasta w Gliwicach.

W drugiej drużynie z Gliwic startował kierownik wydziału budżetu i analiz Janusz Siejko. Jest to postać szczególna dla biegu w Jarosławcu, bo tegoroczny bieg był jego dwudziestym w tych zawodach.

 

 

Bieg po plaży to przede wszystkim okazja do promocji swojego samorządu, dlatego wielu biegaczy dumnie prezentuje flagi i herby....

 

... swoje kluby sportowe...

 

...i po prostu swój region na koszulkach.

 

W biegu gościnnie wystąpiła też drużyna "Wspólnoty" w składzie od lewej: Karolina Artych, Michał Sierpiński, Ewa Gniadkowska i Andrzej Gniadkowski.

 

Andrzej zaprezentował się najlepiej z naszej drużyny, dobiegając na metę jako 36 zawodnik.

 

A tak prezentuje się puchar "Bursztyn Jarosławca" w rękach wójta gminy Postomino Janusza Bojkowskiego.  Ciekawostką jest to, że Pan Wójt wystartował i w biegu i sam bieg strzelając z pistoletu startowego. Z tego oczywistego powodu nie mógł się stawić na mecie jako pierwszy.

Podziel się!

Aby dodać komentarz, zaloguj się.