Tadeusz Ferenc, Samorządowiec Roku 2018

Autor: Redakcja / 23.01.2019
W samorządach
Prezydentem Rzeszowa jest od 2002 roku. Wizję rozwoju miasta oparł na dwóch filarach: poszerzaniu granic administracyjnych oraz twardym zarządzaniu urzędem i podległymi jednostkami. Potrafi nocami objeżdżać Rzeszów sprawdzając stan infrastruktury, postępy prac na budowach oraz zaawansowanie miejskich inwestycji. Cały czas rozlicza urzędników z budowy szkół, przedszkoli, domów kultury, dróg. Strażnikom miejskim, żeby mogli dobrze pracować na nowo przyłączanych terenach, kupuje najlepszy sprzęt, by na każdym kroku pokazywać, że Rzeszów dba o mieszkańców. To dobry gospodarz, jednak bardzo wymagający wobec podwładnych. Czasami każe załatwiać sprawy nie do załatwienia. Ale jest skuteczny.

Tadeusz Ferenc wprowadził miasto na ścieżkę szybkiego rozwoju, dzięki czemu stało się ono jednym z najsilniejszych ośrodków wschodniej Polski, przyjaznym dla inwestorów, pełnym innowacyjnych przedsiębiorstw. To właśnie innowacje są jego oczkiem w głowie. Dlatego podróżuje po świecie, podpatruje funkcjonujące tam rozwiązania, próbuje je przeszczepić do Rzeszowa. Silna pozycja stolicy regionu sprzyja rozwojowi całego Podkarpacia, czego dobrym przykładem jest Dolina Lotnicza czy rozwój rzeszowskich uczelni silnie współpracujących z biznesem.


Nieustająco prowadzi kampanię promującą miasto. To umacnia wśród rzeszowian przekonanie, że żyją w miejscu wyjątkowym. Na zewnątrz zaś buduje pozytywny wizerunek, dzięki któremu Rzeszów staje się znanym i atrakcyjnym ośrodkiem dla współpracy czy do zamieszkania.

 

Właśnie dlatego redakcja „Wspólnoty” postanowiła przyznać Tadeuszowi Ferencowi tytuł „Samorządowca Roku 2018”.

 

Wywiad z prezydentem Rzeszowa do przeczytania tutaj >>>

Podziel się!

Aby dodać komentarz, zaloguj się.