W Krakowie Korwin goni Platformę, a Jacek Majchrowski trzyma się mocno

Autor: Andrzej Gniadkowski / 08.10.2014
Czwarte miejsce Marty Pateny kandydatki PO w Krakowie i tylko 3 proc. przewagi nad młodym kandydatem Nowej Prawicy Konradem Berkowiczem. Pod Wawelem Platformie trudno będzie o sukces. Oficjalną kandydatkę wyprzedza nawet były działacz PO Łukasz Gibała, który zrezygnował też z członkostwa w Twoim Ruchu.

Ciekawe wyniki sondażu wyborczego w Krakowie przyniosło badanie zrealizowane przez CEM Instytut Badań Rynku w dniach 2-4 października na reprezentatywnej grupie 1015 mieszkańców metodą bezpośrednią.

 

Jak można się było spodziewać w sondażu prowadzi Jacek Majchrowski, który może się spodziewać poparcia na poziomie 32,2 proc. głosów. Pewne drugie miejsce, ma kandydat PIS Marek Lasota (21,8 proc.). Dalej jest już jednak więcej zaskoczeń.

 

Trzeci jest były działacz Platformy Obywatelskiej, a ostatnio Twojego Ruchu Łukasz Gibała z 13,1 procentowym poparciem. Dopiero na czwartej pozycji znalazła się kandydatka Platformy Obywatelskiej Marta Patena. Może ona liczyć na 11,1 proc. głosów poparcia. To zaledwie o 3 proc. więcej niż Konrad Berkowicz z Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego, znany głównie z brawurowych występów w programie „Młodzież kontra…”. Rośnie też poparcie dla Tomasza Leśniaka z komitetu Kraków Przeciw Igrzyskom (4,5 proc.).

 

 

 

 

 

 

Sondaż CEM Instytut Badań Rynku:

 

Jacek Majchrowski - 32,2 proc.

Marek Lasota - 21,8 proc.

Łukasz Gibała - 13,1 proc.

Marta Patena - 11,1 proc. 

Konrad Berkowicz - 8 proc.

 

 

 

Podziel się!

Aby dodać komentarz, zaloguj się.