W samorządach

W Lublinie o nowoczesnej oświacie

O szkolnictwie branżowym, nauczaniu w erze nowoczesnych technologii, finansowaniu oświaty i wielu innych problemach dyskutowali 21–22 maja 2019 r. samorządowcy z całego kraju podczas VI Ogólnopolskiej Konferencji Samorządu i Oświaty „Edukacja przyszłości”.

Uczestnicy spotkali się w Lubelskim Centrum Konferencyjnym, aby porozmawiać też o RODO w oświacie po rocznym funkcjonowaniu, kulturze i sporcie. W konferencji wzięli udział uznani eksperci i praktycy, którzy podzielili się wiedzą i sprawdzonymi rozwiązaniami. „Edukacja przyszłości” kolejny raz stała się ważną areną wymiany myśli o zarządzaniu edukacją przez samorządy. Oprócz sesji plenarnych odbyły się cztery konferencje tematyczne: „Oświata i dyrektorzy szkół”, „Multimedialna szkoła”, „Kultura i sport” oraz „Szkolnictwo branżowe”, wzięło w nich udział ponad 70 prelegentów i 350 uczestników. Wieczór pierwszego dnia umilił koncert lubelskiego artysty Łukasza Jemioła. Podczas wieczoru artystycznego wręczone zostały dyplomy laureatom rankingu „Samorządy przyjazne klubom piłkarskim”.

 

Znów byliśmy pod wrażeniem uroku Lublina, stolicy wschodniej Polski. To największe i najprężniej rozwijające się miasto po prawej stronie Wisły. Jako stolica województwa pełni rolę administracyjnego, gospodarczego i kulturalnego centrum regionu. Bogata, siedmiowiekowa historia Lublina oraz położenie w historycznie wielokulturowym tyglu stanowią o jego szczególnych walorach. To zaczarowane miejsce przyciągające unikatowym klimatem, bogatą architekturą i licznymi zabytkami.

 

Lublin to miasto inspiracji, gdzie świadomość historii inspiruje przyszłość. Odbywają się tu renomowane międzynarodowe wydarzenia artystyczne, festiwale teatralne, muzyczne i prezentujące sztukę współczesną. Wysoki poziom oferty kulturalnej zapewniają teatry, galerie, kluby studenckie. Organizowane koncerty, przedstawienia, happeningi, festiwale czy wystawy ożywiają ulice Lublina. Wśród najbardziej znanych imprez kulturalnych można wymienić Carnaval Sztukmistrzów, Festiwal „Inne brzmienia”, Noc Kultury, Jarmark Jagielloński, Konfrontacje Teatralne czy Europejski Festiwal Smaku.

 

Lublin jest jednym z najważniejszych i najprężniejszych ośrodków akademickich w Polsce, z bogatą ofertą kierunków studiów, doskonałą kadrą naukową oraz działaniami na rzecz wspierania studentów, m.in. poprzez przyznawane stypendia i nagrody. Na cieszących się renomą uczelniach publicznych i w zdobywających prestiż niepublicznych szkołach wyższych studiuje ponad 70 tys. osób, nie tylko z Polski. To Brama Wschodu, wizytówka Polski w kontaktach z krajami Partnerstwa Wschodniego.

 

Municipium SA, organizator VI Ogólnopolskiej Konferencji Samorządu i Oświaty „Edukacja przyszłości”, był zaszczycony możliwością współpracy przy okazji tego wydarzenia z pracownikami Urzędu Miasta Lublina.

 

Aby zapewnić prawidłowe działanie i wygląd niniejszego serwisu oraz aby go stale ulepszać, stosujemy takie technologie jak pliki cookie oraz usługi firm Adobe oraz Google. Ponieważ cenimy Twoją prywatność, prosimy o zgodę na wykorzystanie tych technologii.

Zgoda na wszystkie
Zgoda na wybrane