W samorządach

Wspólnota pobiegła w Jarosławcu!

Lębork, Kobylnica, Świeszyno – tak wyglądało podium drużynowego biegu samorządowego w Jarosławcu. Na dystansie 2200 metrów rywalizowały zespoły z całej Polski. Oprócz licznie reprezentowanego samorządu z północnej części Polski startowały zespoły z Tarnowa Podgórnego, województwa lubuskiego oraz Gliwic.

Pismo „Wspólnota” jest od lat patronem biegu samorządowego w Jarosławcu. To impreza towarzysząca „Biegowi po plaży”, który odbywa się na dystansie 15 km. W tym roku po raz pierwszy udało nam się wystawić drużynę i wziąć udział w zabawie dla samorządowców.

W samym biegu, po raz kolejny zdobywając puchar „Bursztyn Jarosławca”, wygrała ekipa samorządowa z Lęborka, która ma w swoim składzie znakomitego biegacza Piotra Pobłockiego, byłego mistrza Polski w maratonie (rekord życiowy 02:13.01). Pobłocki pokonał dystans 2200 m w 6 minut i 47 sekund (zwycięzca w kategorii open). Drugi na mecie Jan Szopiński, z urzędu gminy w Przechlewie stracił do zwycięzcy 9 sekund. Trzeci na mecie był Roman Janas, reprezentant urzędu z Grodziska Wielkopolskiego.

Wśród kobiet zwyciężyła Wanda Panfil, była mistrzyni świata w maratonie, a drugie i trzecie miejsce zajęły reprezentantki Lęborka Bożena Pobłocka oraz Izabela Koiszewska. Zwycięzcy indywidualnie otrzymali puchar „Wspólnoty” oraz nagrody ufundowane przez sponsorów i patronów medialnych. W biegu startował także Jan Huruk, polski olimpijczyk (7 w maratonie w Barcelonie), obecnie radny Słupska, a wśród zaproszonych gości byli organizatorzy biegów z całej Polski m.in. maratonu wrocławskiego czy biegu katorżnika.