XVII Kongres Gmin Wiejskich

Autor: Materiał promocyjny / 10.08.2017
W samorządach Prawo
Zapraszamy Państwa do udziału w XVII Kongresie Gmin Wiejskich, który odbędzie się w dniach 19-20 października 2017 r. w Ossie. Organizatorem wydarzenia jest Związek Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej.

Głównym przesłaniem XVII Kongresu jest określenie perspektyw rozwoju obszarów wiejskich w  najbliższych latach, szczególnie w kontekście rozwoju lokalnego i podnoszenia standardów życia mieszkańców wsi. Aby debata ta miała przełożenie na tworzenie odpowiednich regulacji i decyzje, do udziału w Kongresie zaprosiliśmy przedstawicieli z rządu i parlamentu m.in. premier Beatę Szydło, ministrów i wiceministrów rozwoju, edukacji narodowej, rolnictwa i rozwoju wsi, środowiska, infrastruktury).

 

W tym roku w trakcie kongresu dodatkowo zorganizowane zostanie pierwsze Forum Przewodniczących Rad Gmin i  trzecie Forum Skarbników Gmin Wiejskich. W trakcie debat poruszane będą  zagadnienia związane z zmianami ustaw Prawo wodne, zmianami w organizacji i finansowaniu oświaty, pracami nad Kodeksem Urbanistyczno-Budowlanym, zmianami w finansowaniu samorządów, itp.

 

Kongresy Gmin Wiejskich RP są od siedemnastu lat największymi w kraju, prestiżowymi spotkaniami przedstawicieli gmin wiejskich i miejsko-wiejskich. Każdego roku na kongres przyjeżdża około tysiąca reprezentantów tego środowiska. To płaszczyzna wymiany doświadczeń i prezentacja przez środowisko samorządowe przedstawicielom rządu i parlamentarzystom własnych problemów i sugestii ich rozwiązania.

Podziel się!

Aby dodać komentarz, zaloguj się.