Działalność usługowa Drukuj
Autor: KP   
21 Gru 2009, 09:38

Uproszczenia w rejestracji, wykonywaniu i zakończeniu działalności usługowej przewiduje projekt ustawy przygotowany przez resort gospodarki.

Korzystne zapisy dla przedsiębiorców zawiera przyjęty 8 grudnia przez rząd, projekt ustawy o świadczeniu usług na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
Organy administracji publicznej co do zasady nie będą mogły żądać ani uzależniać podjęcia decyzji dotyczącej wykonywania lub zakończenia działalności gospodarczej od dostarczenia przez firmę dokumentów w formie oryginałów, poświadczonych kopii lub poświadczonego tłumaczenia.
Projekt ustawy ma na celu transpozycję do polskiego prawa postanowień tzw. dyrektywy usługowej (2006/123/WE) Parlamentu Europejskiego i Rady z 12 grudnia 2006 r. o usługach na rynku wewnętrznym UE.
Wszelkie formalności związane z prowadzeniem działalności będą mogły zostać dopełnione w stworzonych przez ministra gospodarki elektronicznych lub fizycznych punktach kontaktowych. Przedsiębiorca złoży tam: wnioski, oświadczenia, notyfikacje niezbędne do podjęcia lub wykonywania działalności usługowej czy uznania kwalifikacji zawodowych.
Więcej o projekcie pisaliśmy w nr. 33 z 2009 roku.


Źródło: www.mg.gov.pl - Regulacje gospodarcze, www.premier.gov.pl

Powrót do spisu treści