W samorządach

Karty warszawiaka zostaną zabezpieczone elektronicznymi hologramami

30 września ważność stracą naklejone na kartach hologramy papierowe. Nowe zabezpieczenia można zakodować w ulicznych biletomatach.

Wprowadzone w grudniu 2013 r. Karta Warszawiaka i Karta Młodego Warszawiaka uprawniają do zakupu tańszych biletów długookresowych ZTM oraz do wielu ulg i zniżek przy korzystaniu z różnych miejskich czy komercyjnych instytucji. Z karty mogą korzystać osoby, które mieszkają w stolicy i rozliczają się w niej z podatku dochodowego od osób fizycznych. Poświadczeniem uprawniającym do ulg i zniżek jest papierowy hologram naklejony na Spersonalizowaną Warszawską Kartę Miejską lub inny nośnik biletów długookresowych Zarządu Transportu Miejskiego. Do 14 lutego włącznie wydanych zostało ponad 510 tys. hologramów.

 

Papierowe hologramy będą jednak ważne tylko do 30 września br. Potem zostaną zastąpione przez e-hologramy, które będą po prostu elektronicznym zapisem na karcie. Żeby więc od października móc korzystać z uprawnienia do ulg i zniżek w ramach Karty Warszawiaka oraz mieć możliwość zakupu tańszych biletów długookresowych, należy do końca września wgrać na kartę e-hologram.

 

Jak można to zrobić? Najprościej będzie to można zrobić w biletomacie. Taką funkcję od 17 lutego mają prawie wszystkie automaty, w których można kodować bilety długookresowe (ponad 1270 urządzeń w autobusach i ok. 600 stacjonarnych). Cały proces jest prosty. Po włożeniu karty do czytnika należy wybrać opcję wgrania e-hologramu. Potem trzeba potwierdzić, że w dalszym ciągu posiadamy uprawnienie do korzystania ze zniżek. Kolejnym krokiem jest zapoznanie się z regulaminem i oświadczenie, że zgadzamy się na okazanie, na wezwanie ZTM, stosownych dokumentów poświadczających uprawnienia do Karty Warszawiaka. Potem pozostaje już tylko wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Po wgraniu e-hologramu można wyjąć kartę z czytnika. Wgrane w tym roku e-hologramy będą ważne do 30 września 2017 r.

 

Posiadacz karty, której nie ma na liście uprawnionych do zakodowania e-hologramu, zostanie poinformowany o konieczności zgłoszenia się do Punktu Obsługi Pasażera z wymaganymi dokumentami. 

 

Wraz z uruchomieniem możliwości wgrywania e-hologramów w biletomatach ZTM rozpoczął kampanię informacyjną skierowaną do pasażerów. Jej celem jest m.in. zachęcenie do tego by z przedłużeniem ważności uprawnień nie czekać do ostatniej chwili tylko zrobić to zaraz po rozliczeniu się z podatku.

 

Inf. na podst. mat. ZTM Warszawa

TAGI: komunikacja miejska, transport,

Aby zapewnić prawidłowe działanie i wygląd niniejszego serwisu oraz aby go stale ulepszać, stosujemy takie technologie jak pliki cookie oraz usługi firm Adobe oraz Google. Ponieważ cenimy Twoją prywatność, prosimy o zgodę na wykorzystanie tych technologii.

Zgoda na wszystkie
Zgoda na wybrane