Europejska społeczność samorządowa śle wyrazy współczucia

Autor: red. Andrzej Gniadkowski / 17.01.2019
W samorządach
Po tragicznej śmierci Prezydenta Gdańska Związek Miast Polskich odbiera kondolencje i wyrazy współczucia od europejskich stowarzyszeń i organizacji samorządowych.

Na stronie Związku Miast Polskich pojawiły się kondolencję o kilku organizacji zagranicznych, które przesyłają kondolencję do związku lub do miasta.

 

„W imieniu Łotewskiego Związku Władz Lokalnych i Regionalnych przekazujemy wyrazy głębokiego współczucia, wyrażamy silne poczucie solidarności ze Związkiem Miast Polskich, z mieszkańcami Gdańska, rodziną i przyjaciółmi Prezydenta Pawła Adamowicza, który zmarł po brutalnym ataku. Potępiamy ten bezsensowny i okrutny akt przemocy, w wyniku którego straciliście kolegę. Nasze myśli są z Wami.” – napisał w imieniu związku Gints Kaminskis, przewodniczący Łotewskiego Związku Władz Lokalnych i Regionalnych.

 

„Cokolwiek pchnęło zabójcę do jego zbrodni, pokazuje jak ważne jest uczynienie wszystkiego, by przeciwdziałać wzajemnej pogardzie i nienawiści w naszym społeczeństwie. To powinien być główny cel w naszej codziennej pracy. Byłoby to też działanie w duchu idei wyznawanych przez Pawła Adamowicza” – czytamy w liście Dr Thomas Weningera, sekretarza generalnego Austriackiego Związku Miast.

 

Słowa wsparcia od Związku Miast i Samorządów Republiki Czeskiej, Kondolencje od Związku Miast Ukrainy. – Podzielamy żal i ból naszych polskich przyjaciół, szczerze współczujemy rodzinie i przyjaciołom Pawła Adamowicza. Prezydent Gdańska od ponad 20 lat pracował dla społeczności miasta i został śmiertelnie raniony na oczach mieszkańców "- powiedział Kliczko. - „Ta tragedia jest próbą dla otwartości polityków, wartości demokratycznych i bezpieczeństwa w miastach różnych krajów. Cześć pamięci Pawła Adamowicza "- napisał Witalij Kliczko.

 

Kondolencje przesłała także Rada Gmin i Regionów Europy oraz Europejski Komitet Regionów.

 

Więcej na stronach Związku Miast Polskich >>>

 

 

Podziel się!

Aby dodać komentarz, zaloguj się.