Polskie projekty w prestiżowym konkursie

Autor: Dominik Krzysztofowicz / 11.10.2017
W samorządach
Trzy polskie projekty współfinansowane ze środków Unii Europejskiej znalazły się w finale prestiżowego konkursu RegioStars Awards, którego gala finałowa odbyła się podczas XV Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast w Brukseli.

Finalistów konkursu wybrano spośród setek najlepszych projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej we wszystkich krajach wspólnoty. Wśród najlepszych z najlepszych znalazły się trzy polskie projekty, które zostały zaprezentowane podczas uroczystej gali wręczenia nagród RegioStars w Brukseli.

 

Wśród nich znalazła się Małopolska Karta Aglomeracyjna. Projekt zrealizowany przez Województwo Małopolskie w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Jest to nowoczesny system zarządzania transportem, dedykowany dla mieszkańców regionu oraz turystów.

 

Drugi polski projekt wśród finalistów to zrealizowana przez Olsztyn „Zintegrowana platforma usług publicznych i Elektroniczne płatności w Olsztynie”. Projekt zrealizowany w 2015 roku wprowadził e-usługi w postaci m.in. składania deklaracji podatkowych, czy śmieciowych. Mieszkańcy mogą również w Internecie sprawdzić status swoich płatności z tytułu podatków, biletów parkingowych czy kar nałożonych przez miejskich strażników a także je uregulować.

 

Ostatni projekt zaprezentowany podczas RegioStars Awards to zrealizowany przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie projekt „Podmiotowe Finansowanie Kształcenia”. Projekt zakładał przekazywanie pracodawcom bonów szkoleniowych dla pracowników, lecz w sposób odmienny od innych tego typu programów. Zgodnie z założeniem programu pracodawca nie wysyłał pracownika na z góry określone przez Wojewódzki Urząd Pracy szkolenie, ale sam (wspólnie z doradcami z WUP) decydował w jakim zakresie i gdzie przeszkoli pracownika.  

Podziel się!

Aby dodać komentarz, zaloguj się.