Słoneczne ładowarki i kompresory dla rowerzystów

Autor: Justyna Kamińśka / 12.09.2017
W samorządach
Z wyglądu przypominają drzewa, ale zamiast produkować tlen, zapewniają energię elektryczną; pozwalają także dopompować koło w rowerze czy skorzystać z wifi - pierwszych pięć takich innowacyjnych urządzeń stanęło właśnie w Piekarach Śląskich.

Zielone ładowarki z panelami fotowoltaicznymi znajdziecie na piekarskim ryneczku w Szarleju, na dworcu autobusowym na Osiedlu Wieczorka, przy Ośrodku Kultury „Andaluzja” w Brzozowicach-Kamieniu i na skwerze olimpijczyków w Brzezinach Śląskich. Ostatnie urządzenie stanęło przy Kopcu Wyzwolenia.

 

– To innowacyjne rozwiązanie. Wykorzystujemy odnawialne źródła energii do ładowania telefonu i zasilania kompresora, poprzez miejską sieć hot spotów oferujemy dostęp do wi-fi, a jednocześnie wykorzystujemy nową powierzchnię reklamową wraz z nagraniami audio. To co wyróżnia nas od innych miast, gdzie już pojawiły się podobne rozwiązania, to wykorzystanie dodatkowych funkcjonalności i rozmieszczenie ładowarek równomiernie na terenie całego miasta, dzięki czemu ten projekt jest bardziej spójny i dostępny dla wszystkich – tłumaczy Karolina Wadowska, prezes Parku Przemysłowego EkoPark.

 

Rowerzyści przy każdej z ładowarek znajdą również zestaw naprawczy dla rowerów. Prośby o ich zamontowanie w mieście pojawiały się z tego środowiska już wielokrotnie, więc wychodzimy naprzeciwko tym potrzebom.

 

– Piekary Śląskie to niewielkie, ale nowoczesne miasto, które nie boi się innowacyjnych rozwiązań. Jako pierwsi zainwestowaliśmy w Parkanizera, mamy Nochala, który sprawdza jakość powietrza, a teraz robimy kolejny krok. Właśnie w ten sposób chcemy się wyróżniać, tak promować i w ten sposób przyciągać inwestorów. Stąd udział i współpraca z EkoParkiem, który brał udział w realizacji wszystkich tych projektów. Karolina Wadowska wykonała kawał dobrej roboty – mówi Sława Umińska-Duraj, prezydent Piekar Śląskich.

 

Przewodnik audio przybliży nam historię miasta, ciekawe miejsca, ale też wskaże atuty inwestycyjne naszego miasta. Powierzchnia reklamowa przeznaczona została do promocji terenów inwestycyjnych, Parku Przemysłowego EkoPark, ale także systemu Nochal oraz Radia Piekary.

 

 

 

Podziel się!

Aby dodać komentarz, zaloguj się.