W bibliotece jak w niebie

Autor: Dominik Krzysztofowicz / 12.01.2018
W samorządach
Już od lutego płocczanie będą mogli korzystać z zasobów wyremontowanej biblioteki pedagogicznej przy ul. Gałczyńskiego. Inwestycje przeprowadzono dzięki dotacji z budżetu województwa wynoszącej 805 tys. zł. Inspiracją dla nowych wnętrz było niebo.

Remont płockiej biblioteki przeprowadzono z rozmachem – modernizację przeszły instalacje elektryczna, c.o. i teletechniczna, pojawiła się nowa stolarka drzwiowa, rolety antywłamaniowe i regały w magazynie. Położono gładzie, pomalowano ściany, a pomieszczenia są od nowa zaaranżowane – wnętrze jest pomyślane tak, by sprzyjało skupieniu i budziło pozytywne skojarzenia. 

 

 

Projekt obejmuje wypożyczalnię, czytelnię, pracownię komputerową i korytarze. Dyrektor biblioteki Agnieszka Olczyk-Twardy opowiada, że inspiracją dla nowego wystroju wnętrz było niebo, stąd też w niektórych pomieszczeniach znalazły się fototapety w chmury oraz charakterystyczne lampy. Prostota i delikatne kolory w innych elementach wystroju wnętrz uspokajają harmider, jaki tworzą różnokolorowe książki, które dzięki takiemu zabiegowi wychodzą na pierwszy plan.

 

 

Zmiany w placówce to jednak nie tylko nowe kolory i odświeżone ściany. Do dyspozycji odwiedzających będzie również nowy katalog do przeglądania zbiorów bibliotecznych INTEGRO. Daje on możliwość przeszukiwania zasobów biblioteki za pomocą gotowych filtrów, można go także przeglądać na różnych urządzeniach, pozwala na zamawianie, rezerwowanie i prolongatę dokumentów bibliotecznych. Narzędzie to zastąpi dotychczasowy katalog,  ale będzie przyjazne także dla tych, którzy przyzwyczaili się do korzystania z możliwości poprzedniego systemu

 

 

Źródło i zdjęcia: mazovia.pl

Podziel się!

Aby dodać komentarz, zaloguj się.