W lipcu startuje bieg samorządowców po „Bursztyn Jarosławca”

Autor: Dominik Krzysztofowicz / 31.05.2019
W samorządach
7 lipca samorządowcy już po raz 24 pobiegną w biegu po „Bursztyn Jarosławca” na trasie 2200 metrów. W biegu współorganizowanym przez Pismo Samorządu Terytorialne „Wspólnota” można – oprócz statuetki z bursztynem wartym trzy tysiące złotych – zdobyć także Puchar „Wspólnoty”. Bieg w Jarosławcu to okazja do poznawania uroków tej nadmorskiej miejscowości i wymiany doświadczeń z kolegami samorządowcami.

Już za niewiele ponad miesiąc biegacze wystartują w XXIX Międzynarodowym Biegu po Plaży w nadmorskim Jarosławcu (gmina Postomino). W niedzielę 7 lipca odbędzie bieg główny na 15 kilometrów (33 proc. trasy wiedzie po piasku, reszta po asfalcie) oraz biegi towarzyszące dla dzieci i młodzi i – jak co roku – XXIV Ogólnopolski Bieg Samorządowy „Bursztyn Jarosławca” współorganizowany również przez Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”.

 

Trasa biegu po „Bursztyn Jarosławca” – miejsce I w klasyfikacji drużynowej nagradzane jest statuetką z bursztynem wartym 3 tysiące złotych – liczy sobie niezmiennie od lat 2200 metrów (niezbyt wymagające dwie pętle po 1100 metrów). Warto walczyć również o drugie miejsce w klasyfikacji kobiet i mężczyzn – na zwycięzców tych miejsc czeka Puchar Pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”.

 

W biegu mogą wziąć udział wójtowie, burmistrzowie, prezydenci miast, starostowie, marszałkowie, wojewodowie i ich zastępcy, przewodniczący rad, radni, członkowie zarządów powiatów a także pracownicy urzędów samorządowych, wojewódzkich i ministerstw. Nie ma ograniczeń wiekowych, dlatego zachęcamy do zgłaszania się również osoby powyżej 40 czy 50 roku życia – organizatorzy przygotowali dla ich nawet indywidualne klasyfikacje i puchary.

 

Bieg to również okazja do poznawania uroków Jarosławca, które z roku na rok zmienia się dla turystów – powstała tutaj największa w Europie sztuczna plaża – a także do wymiany doświadczeń i dobrych praktyk. W tym roku będzie można porozmawiać między innymi o doświadczeniach związanych z wdrażaniem Funduszy Europejskich.

 

Zachęcamy do udziału w biegu samorządowców bez względu na wiek i płeć!

 

 

 

ZAPISY >>>


REGULAMIN BIEGU DO POBRANIA

Podziel się!

Aby dodać komentarz, zaloguj się.