Walcz ze smogiem i zyskaj dofinansowanie!

Autor: Artykuł sponsorowany / 18.12.2018
W samorządach
Wraz z nadejściem chłodnych dni jakość powietrza w Polsce znacznie się pogorszyła. To wynik wykorzystania źródeł ciepła na paliwa stałe, które są powszechnie stosowane w polskich domach. Smog to problem każdego z nas, dlatego warto rozważyć zmianę sposobu ogrzewania i zainstalowanie pieca zasilanego ekologicznym gazem ziemnym. Osoby zainteresowane takim rozwiązaniem mogą liczyć na dopłaty od Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa w wysokości nawet do 3000 zł!

Główną przyczyną smogu w Polsce jest tzw. niska emisja, czyli spaliny pochodzące głównie z pieców starego typu na paliwo stałe (88 proc. wszystkich zanieczyszczeń powietrza), w których często spalane są nieodpowiednie paliwa. Szacuje się na przykład, że w ciągu roku w całym kraju w kopciuchach pali się aż 2 mln ton śmieci! Likwidacja tego typu źródeł ciepła i zmiana paliwa na ekologiczne jest więc niezbędna do trwałej poprawy jakości powietrza w Polsce.

 

Aby zachęcić Polaków do zmiany źródła ciepła na przyjazne dla środowiska ogrzewanie gazowe, PGNiG Obrót Detaliczny uruchomiło w maju tego roku program „Dofinansowanie nawet do 3000 zł”. Spółka oferuje dopłaty łącznie dla 12 tys. gospodarstw domowych. Standardowa kwota dofinansowania to 1000 zł, ale dwa tysiące posiadaczy Karty Dużej Rodziny może wnioskować o 3000 zł.

 

– Nasz program wpisuje się w rządowe działania antysmogowe oraz politykę prorodzinną, ponieważ oferuje realne wsparcie finansowe i gwarantuje pozytywny efekt ekologiczny. Pilotażowa edycja akcji pozwoli na likwidację 12 tysięcy szkodliwych źródeł ciepła i jest ważnym krokiem w kierunku poprawy jakości powietrza w Polsce – podkreśla Henryk Mucha, prezes PGNiG Obrót Detaliczny.

 

Do tej pory w ramach programu wpłynęło już ponad 9,5 tys. wniosków, z czego ponad 1300 od posiadaczy Karty Dużej Rodziny. W związku z dużym zainteresowaniem ze strony rodzin wielodzietnych, PGNiG Obrót Detaliczny zdecydowało się na podwojenie liczby dopłat w wysokości 3000 złotych w trakcie trwania programu i wydłużenie naboru dodatkowych wniosków od posiadaczy Karty Dużej Rodziny do 31 maja 2019 roku.

 

– Cieszymy się, że posiadacze KDR  tak chętnie przystępują do naszego programu. Aby zwiększyć pozytywny efekt ekologiczny naszej akcji, zdecydowaliśmy się na zwiększenie zakładanej pierwotnie liczby dopłat. W październiku podjęliśmy decyzję o przyznaniu kolejnego tysiąca dofinansowań w kwocie 3000 złotych dla rodzin wielodzietnych – mówi Henryk Mucha.

 

Wszystkie osoby zainteresowane dofinansowaniem muszą wcześniej zlikwidować dotychczasowe źródło ogrzewania na paliwo stałe, a także kupić i zainstalować kocioł kondensacyjny zasilany paliwem gazowym. Wnioski w ramach programu można składać osobiście w Biurach Obsługi Klienta PGNiG Obrót Detaliczny.

 

– Gorąco zachęcam wszystkich zainteresowanych do składania wniosków. Warto przy tym pamiętać, że dołączenie do naszego programu nie wyklucza możliwości skorzystania z innych dopłat oferowanych na przykład przez samorządy – dodaje prezes Mucha.

Szczegóły nt. programu „Dofinansowanie nawet do 3000 zł” znajdują się na stronie: www.pgnig.pl/dofinansowanie

 

To realna pomoc dla polskich rodzin

Rozmowa z Marcinem Szczudło, wiceprezesem PGNiG Obrót Detaliczny

 

Kto i jakie dofinansowanie może otrzymać?

Można skorzystać z dwóch rodzajów dopłat. Dwa tysiące rodzin posiadających Kartę Dużej Rodziny – czyli takie, które mają minimum troje dzieci – może liczyć na dopłatę w maksymalnej wysokości 3000 złotych. Pozostałych dziesięć tysięcy klientów, którzy zdecydują się na przystąpienie do programu i spełnią określone warunki, otrzyma dofinansowanie w wysokości do 1000 złotych.

 

Pula dopłat dla rodzin wielodzietnych została zwiększona w trakcie programu, skąd ta decyzja?

To wynik bardzo wysokiego zainteresowania naszym programem wśród posiadaczy Karty Dużej Rodziny. Pierwotna pula rozeszła się bardzo szybko, więc w połowie października podwoiliśmy liczbę dofinansowań w kwocie 3000 złotych. Dzięki temu polskie rodziny zyskają realną pomoc w procesie instalacji ekologicznego ogrzewania gazowego. Chcemy, aby jak najwięcej Polaków mogło korzystać z paliwa gazowego, ponieważ wpłynie to na poprawę jakości powietrza w naszym kraju.

 

Gdzie składa się wnioski i podpisuje umowy?

Tylko i wyłącznie w naszych placówkach. Zawsze to podkreślam, PGNiG nie prowadzi sprzedaży swoich produktów i usług w modelu bezpośrednim – nie odwiedzamy naszych klientów w domach.

Podziel się!

Aby dodać komentarz, zaloguj się.